Főoldal/Aktuális

0. szülői értekezlet
Újonnan beiratkozó diákjaink szülei számára 0. szülői értekezletet tartunk 2017. május 30-án, kedden 17:00 órai kezdettel.

Kérjük, hogy az angol nyelvi előkészítő (0008) és a két tanítási nyelvű (0010) tagozatra felvettek tanulók is jelenjenek meg, mivel az értekezlettel egy időben kerül sor a nyelvi csoport besoroláshoz szükséges szintfelmérő megírása.

Tankönyvtámogatás
Tisztelt Szülők!

A 2017/2018-as tanévi tankönyvtámogatásra vonatkozó igénylőlap itt letölthető. A kitöltött, aláírt igénylőlapokat Kiss Emese ügyintéző várja a gazdasági irodában (II.38.), a leadás határideje: 2017. június 2.

Érettségi információk
Az írásbeli érettségivel kacsplatos információk megtekinthetők itt.

Felvételi eredmények 8. osztályosok részére
A 2017/2018-as tanévre felvett tanulók listája megtekinthető itt.
Gratulálunk minden leendő berzés diákunknak!

Felvételi értesítés
Kedves 8. osztályos tanulók!

A felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést 2017. április 25-26 között postán kapják meg.

Kérjük, vegyék figyelembe, hogy a személyiségi jogok védelme miatt telefonon nem adhatunk felvilágosítást.

Megértésüket köszönjük!

Ideiglenes felvételi rangsor
0006 informatika tagozat, 4 évfolyamos közgazdasági szakterületre jelentkezők ideiglenes felvételi rangsora itt.
0007 angol tagozat, 4 évfolyamos közgazgasági szakterületre jelentkezők ideiglenes felvételi rangsora itt.
0008 angol nyelvi előkészítő tagozat,4+1 évfolyamos közgazgasági szakterületre jelentkezők ideiglenes felvételi rangsora itt.
0009 német nyelvi előkészítő tagozat, 4+1 évfolyamos közgazgasági szakterületre jelentkezők ideiglenes felvételi rangsora itt.
0010 angol két tanítási nyelvű, 5 évfolyamos közgazdasági szakterületre jelentkezők ideiglenes felvételi rangsora itt.

Várhatóan felvehető létszám:
0006 - 17 fő
0007 - 17 fő
0008 - 17 fő
0009 - 14 fő
0010 - 34 fő

HVG rangsor
A HVG 2016-os rangsora szerint iskolánk
  • Budapest 6. legjobb szakközépiskolája,
  • 2. legjobb közgazdasági szakközépiskolája
  • és az ország 12. legjobb szakközépiskolája.

• Felnőttoktatás - szakmai képzés (Frissítve: 2017.01.18.)
    Iskolánkban keresztféléves pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ képzés indul. A szakképesítés megszerzése felnőttoktatás keretében, esti tagozaton történik, heti három nap délutáni elfoglaltságot jelent. Képzési időpontok: hétfő, szerda és csütörtök délután. A képzés két éves, és első vagy második szakképesítés megszerzése esetén ingyenes.

A jelentkezés korhatárhoz nem kötött, feltétele az érettségi végzettség.
    A képzésről bővebb információkat itt olvasható.

Jelentkezni január 31-ig lehet. Online jelentkezés: itt.

Beiratkozni 2017. január 4-től folyamatosan lehet munkanapokon 8 és 16 óra között személyesen az iskolatitkárságon. A beiratkozáshoz, kérjük, hozzák magukkal érettségi bizonyítványukat, és ha van, OKJ –s bizonyítványukat is.

Érdeklődni lehet személyesen a BGSZC Berzeviczy Gergely Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziumában (1047 Budapest Baross utca 72.) vagy telefonon a 369-3505 telefonszámon, 8-20 óráig. A beiratkozás folyamatos. Minden nap várjuk kedves jelentkezőinket!

Iskolánk az Újpest TV-ben

Iskolánk Read, Write and...Perform elnevezésű angol nyelvi versenye felkeltette az Újpesti Televízió érdeklődését is. Az alábbi linken megtekinthető a két győztes csapat felkészítő tanárával és az egyik versenyszervezővel készített interjú.
    Az adás megtekinthető itt.

Rádióban az Ökoiskolánk!

November 16-án volt hallható a rádióban az a beszélgetés, amelyet a Karc FM készített iskolánkkal, mint ökoiskolával. A beszélgetésen részt vett: Nagy Noémi tanárnő, Magyarosi Katalin 10. C, Szekerka Laura 11. B, Neubrandt Gergely 11.B. A felvétel itt hallható a 33. perctől kezdődően.

Tévében a Berze!

Szeptember 19-én az M1 Iskolapad stábja felvételt készített a 9.a osztályban a pénzügyi és vállalkozói ismeretek oktatásáról. Az adást megnézheted itt.

A Központi Statisztikai Hivatalban jártunk!
    Szeptember 16-án pénteken a Radován László tanár úr és Vaskóné Murath Magdolna tanárnő kíséretében a 11. b. osztály a KSH-ban járt az intézmény nyílt napján. Kaptak egy rövid tájékoztatást a hivatal történetéről, illetve az idei évben esedékes "kis népszámlálás"-ról, amit mindig két népszámlálás között, félidőben szoktak tartani, egy kb. 5 %-os mintán. Ebben az évben a mikrocenzus 10 %-os lesz, mert mélyebb területi bontásban igyekeznek megcsinálni, illetve a megszokottnál nagyobb kétirányú migráció következményeit is szeretnék látni. Megtudták továbbá, hogy egy magyar átlagember 20 évet alvással, 15 évet munkával, 12 évet tévé nézéssel, 19 napot a távirányító keresésével tölt el. Szabadon élni, csak az élete 1/5-e marad számára, ami közben 9000 csésze kávét iszik meg.

A tájékoztató után egy röpke vetélkedőt is rendeztek gyerekeinknek, csupa olyan kérdéssel, ami a bevezető részben szóba került. Itt ők derekasan helyt álltak, sokat nevettek és remekül érezték magukat. A játékban elért pontjaik alapján mindenki kapott valami apró ajándékot, ami nagy örömöt okozott nekik. Végezetül a KSH könyvtárát is megmutatták, ahol többek között láthattuk a könyvtár legkisebb és legnagyobb kötetét, sőt a pincében a tömörített tárolást is megcsodálhattuk, megforgathattuk a hatalmas lemezszekrényeket megmozgató kormánykerekeket is. A mellékelt képeket a KSH fotósai készítették, melyek megtekinthetőek itt.

Elérhető a 2015. évi országos kompetenciamérés eredménye.
    A részletes elemzés elérhető itt.

Versenyeredmények
    Legfrissebb versenyeredményeink megtekinthetőek a Versenyek menüpont alatt.