Két tanítási nyelvű
Iskolánk/Az iskola bemutatása »/Két tanítási nyelvű

Angol két tanítási nyelvű tagozat

A két tanítási nyelvű képzést, iskolánk egyik sikerágazatát, 2000-ben indítottuk el.
Célunk, hogy a tagozaton érettségi bizonyítványt szerző diákok felsőfokú tudás birtokában zárják ötéves tanulmányaikat.
A tagozatra való bekerülésnek nem előfeltétele a célnyelv ismerete. Esélyt szeretnénk adni mindazoknak, akik az általános iskolában nem tanulták az angol nyelvet, vagy nem szereztek kellő nyelvismeretet.
A nyelvi képzés az előkészítő évfolyamon rendkívül intenzíven, heti 18 órában zajlik angol anyanyelvi tanár közreműködésével. A kilencedik évfolyamtól kezdve szaktantárgyakat: történelem, gazdasági és jogi alapismeretek, valamint célnyelvi civilizációs ismereteket is angol nyelven oktatjuk. Felsőbb évfolyamokon a szakmai tárgyak közül pénzügyi alapismereteket tanítunk angol nyelven.
A szaknyelvi képzéssel jó esélyt adunk diákjainknak a hazai és nemzetközi munkaerőpiacon. A két tanítási nyelvű tagozaton érettségiző diákok piacképes nyelvtudás birtokában zárják középiskolás tanulmányaikat.
Sokan a felsőfokú általános nyelvvizsga bizonyítvány mellett középfokú, néhányan felsőfokú OECONOM gazdasági szakmai nyelvvizsgát szereznek középiskolai tanulmányaik végére. A tagozaton tanuló diákok aktív részesei fővárosi és országos nyelvi versenyeknek, kulturális rendezvényeknek. Ezeken a versenyeken évről évre dobogós helyeken végzünk.